השבוע חגגנו יום הולדת לסבתי בת ה-80 במוזיאון הפרטי של גיל פנטו לנוסטלגיה ישראלית שהוא גם עורך בו ישיבות הנהלה ואף עורך סיורים בשוק הפשפשים.

לא מזמן קראתי כתבה בעיתון על המוזיאון הנוסטלגי של גיל פנטו וידעתי ששם נחגוג לסבתי יום הולדת 80.

גיל אוסף כבר הרבה שנים כל מה שקשור לתוצרת הארץ של פעם. גיל פנטו מתמקד בעיקר במוצרי הצריכה שניתן היה למצוא בחנויות של פעם-חנויות מכולת,קוסמטיקה,ילדים,צעצועים ועוד.גיל פנטו החל לאסוף לפני כעשרים שנים ונשבה בקסמה של הגרפיקה והשפה של פעם.הוא התחיל בקופסאות הפח של ליבר,צ-ד,עלית-החברות הראשונות בארץ שייצרו שוקולד,סוכריות.

10

גיל פנטו זוכר שאחד הסוחרים בשוק הפשפשים אמר לו שבקופסאות הפח זה לא ייעצר ואכן אותו סוחר צדק. עם השנים האוסף של גיל פנטו מאוד גדל ועבר לתחומים נוספים שמה שמשותף להם הוא מוצרי הצריכה שניתן היה למצוא בחנויות של פעם.גיל פנה נשבה בקסמה של הנוסטלגיה הישראלית.כשמסתכלים על הדברים שעשו פעם-בהיבט העיצובי,הגרפי,השפה רואים את הפערים בין ישראל של 2015 לישראל של של שנות ה -40-70.

האוסף של גיל פנטו מאוד גדל והוא החליט לפני שלוש שנים לפתוח מוזיאון פרטי לנוסטלגיה ישראלית בו הוא מארח ימי הולדת,ישיבות הנהלה ואף עורך סיורים בשוק הפשפשים.גיל פנטו מעביר מספר הרצאות בתחום מעבר לסיור שאנשים באים ומתרשמים.יש לו הרצאה קלילה ומהנה על התמימות והפשטות של פעם.הרצאה מאוד נחמדה שסוקרת את האוסף שלו בעיניים היתוליות.כמו כן גיל פנטו אוסף את אופנת אתא ויש לו דוגמנית שמציגה את אופנת אתא וגיל בין לבין מספר על התפתחות אופנת אתא לאורך שנותיה – החל משנות ה-40 ועד שנות ה-80 עת סגרה את שערי מפעלה. גיל פנטו סיפר לי שבדר"כ מי שמזמינות את הארוע הן נשים שחוגגות חמישים,ששים,שבעים וגם שמונים.

תמיד חושבים שאתא עשתה רק בגדי עבודה אך היא עשתה אופנה מדהימה עם מיטב המעצבים של פעם כמו עודד גרא,לולה בר וג'רי מליץ.סבתי מאוד התרגשה בביקור אצל גיל פנטו והמוזיאון הזכיר לה הרבה זכרונות מילדותה בתל אביב של פעם ומבית הוריה. הגענו לארוע כעשרים איש בגילאים שונים וכולם מאוד נהנו.אפילו הצעירים שלא היו בתקופה הזו קלטו את הפערים בין העולם שהם חיים בו היום לבין ישראל של פעם

השארת תגובה